Nová firma na prodej: menší strojírenský podnik

Je to jeden z těch klasických podnikatelských příběhů v naší zemi. Začátkem devadesátých let současný majitel pracoval v podniku jako zaměstnanec a mateřská společnost chtěla tento závod uzavřít jako nehospodárný. Jako zaměstnanec neváhal, půjčil si peníze u rodiny, zadlužil se u bank a šel do toho. Když jsem si s ním o jeho příběhu vyprávěl, řekl mi, že už by to s dnešními zkušenostmi neudělal.

Výroba v tehdejší době upadala, ale postupně se panu majiteli podařilo podnik stabilizovat, rozšířit portfolio zákazníků a rovněž navázat na výrobu produktů pod vlastní značkou, která byla v tehdejším Československu dostatečně známá.

Dnes jeho podnik provádí všestrannou strojírenskou výrobu – lisování, obrábění, lakování, galvanické pokovení a další strojírenskou výrobu. Poctivá práce majitele a jeho zaměstnanců, se odrazila v renomé firmy jako kvalitního dodavatele strojírenských výrobků do oborů jako doplňky a příslušenství pro jízdní kola, nábytkářství, stavebnictví, elektrotechniky a zakázky galvanického pokovení.

Dnes má firma perspektivu dalšího růstu, a to nejen díky získávání dalších zakázek v oborech svého působení, ale navíc pro tento růst má dostatečné zázemí ve výrobní kapacitě a prostoru pro rozvoj v rámci vlastního areálu podniku.

Roky běží a pan majitel, který podnik vytáhl z bahna a dosáhl stability firmy, pomýšlí na odpočinek. V rámci rodiny nemá své následovatele a rozhodl se pro prodej firmy. Novému majiteli nabízí firmu bez dluhů a úvěrů, s dostatečným technologickým zařízením a se zajištěnou zakázkovou náplní. Pro majitele je stále důležitá budoucnost podniku, proto pokud nový majitel bude chtít, nebrání se spolupráci s novým majitelem v roli zaměstnance nebo jako externí spolupracovník. Cílem je hladké a úspěšné předání firmy.

Tato firma byla již prodána. Máte zájem o další nabídky?

< Aktuální nabídka firem k prodeji zde >